Ładowanie...

Wyciszenie mieszkania – 9 praktycznych pomysłów cz. 2

3. Panele akustyczne

Jeśli chodzi o plusy tego rozwiązania będzie to oczywiście skuteczność, do tego świetne walory estetyczne. Sprawdzają się one w pokojach odsłuchowych, kinie domowym czy na Sali prób. Minusem będzie cena. Jeśli chcemy z nimi wyciszać pokój można je umieścić albo na całej ścianie albo tylko na fragmentach. Profesjonalne panele to również bardzo ciekawy estetycznie element wnętrz, dlatego praktycznie wszędzie się bardzo dobrze sprawdzą. Dzięki nim wytłumienie będzie z wewnątrz do zewnątrz. Żaden hałas z naszego wnętrza nie będzie się wydostawał na zewnątrz do sąsiednich mieszkań. Panele akustyczne kosztują od 17 do nawet 40 złotych za wymiar 50 x 50. Jeśli kogoś nie będzie stać na panele profesjonalne, ale chce osiągnąć dobry efekt i nie patrzy na estetykę będzie można wyłożyć ściany wytłoczkami do jajek. Nie wyglądają elegancko, nie są tak skuteczne, ale tanie i pewien efekt będą dawać.

4. Okna o podwyższonej izolacyjności akustycznej

Plusem tego rozwiązania jest wysoka skuteczność i dobre walory estetyczne. Minusem będzie wysoka cena i konieczność realizowania remontu. Zanim będziemy je kupować trzeba zwracać na współczynnik, który określa poziom tłumienia hałasu. Im wyższa będzie wartość tym lepiej będą tłumione hałasy z zewnątrz. Najczęściej mamy standardowo to tłumienie do 32 decybeli. Jeśli blisko ulicy mieszkamy znajdziemy takie, które tłumią nawet do 50 Decybeli. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie okna będą również znaczenie droższe.

Okiennice wyciszające

5. Wyciszenie mieszkania za pomocą okiennic

Mają one wysoką skuteczność i doskonałe walory estetyczne, gwarantują wentylację na czas upałów, możliwość wyciemnienia pomieszczeń. Minusem będzie tutaj wysoka cena i to, że nie zawsze będą pasować estetycznie. Zamontowana od wewnątrz okiennic to ciekawe rozwiązanie, które może pomagać w wyciszeniu. Będą one skutecznym sposobem na to, by likwidować dobiegające z zewnątrz hałasy. Co ciekawe to rozwiązanie ma walor estetyczny, będzie to na pewno udana ozdoba, która będzie dobrze wyglądać. Okiennice mogą się okazać kosztowne, szczególnie gdy będą wykonywane z drewna. Te najtańsze to cena od 1000 złotych.

Okiennice wewnętrzne nie tylko gwarantują skuteczne wyciszenie mieszkania, ale również wyższy poziom intymności. Dzięki nim w gorące dni mieszkanie będzie miało także nieco lepszą klimatyzację. Gdy natomiast ktoś potrzebować będzie w konkretnym pomieszczeniu kinowej atmosfery okiennice mogą wyciemnić pomieszczenie w zadowalającym stopniu i będą miały kolejną praktyczną rolę.

Zobacz
TOP