Ładowanie...

Triki optyczne we wnętrzach. Jak wykorzystać panele 3D, by ukryć wady wnętrza? cz. 1

Panele dekoracyjne 3D to nie tylko doskonały sposób na odmianę wnętrza. Dzięki ich montowaniu i stosowanym materiałom i sposobom wykończenia można będzie skutecznie poprawić proporcje wnętrz, ukryć wady i podkreślić skutecznie zalety. Jak więc wykorzystać panele 3D, by uzyskiwać wymarzony efekt? Powiemy właśnie o tym, by łatwiej było stworzyć idealne wnętrze.

Dekoracje ścienne w mieszkaniu

Mogłoby się wydawać, że bardzo duże, przestronne pomieszczenie to nie wada. Jest jednak inaczej, ponieważ wiele osób w takich właśnie pokojach czuje się nieswoje, brak tam przytulności, ciepła. W uzyskaniu domowego wnętrza pomagać mogą dekoracje ścian. Dużą i pustą przestrzeń na pewno warto będzie sobie odmienić. W przestronnych wnętrzach można postawić na duże i niebanalne wzory paneli.

Całościowo stosowane motywy geometryczne malowane na ciepłe kolory sprawią, że mieszkanie będzie wyglądało na bardziej przytulne. Będzie można także zastosować w takich wnętrzach duże wzory. Małe wnętrze by przytłoczyły, ale w obszernym lofcie będzie można przywrócić zadowalające proporcje i dobrze się sprawdzą.

Aranżacja małego pokoju

Panele dekoracyjne w małych pokojach

W małych wnętrzach raczej trzeba z nich rezygnować, zaś w dużych będą one zajmować całą ścianę i mogą stać się takim elementem, który po prostu będzie wnętrze przytłaczał. Dlatego najlepiej sprawdzą się w obszernym lofcie, gdzie będzie można przywrócić dzięki temu właściwe proporcje. Świetnie będzie się także sprawdzać cegła, drewno czy beton oraz wszelkie kompozycje mieszane.

W jaki sposób wykończyć panele dekoracyjne 3D w pomieszczeniu małym?

Co do zasady zakłada się, że jeśli chcemy optycznie powiększyć małe wnętrze powinniśmy malować je na jasne, mało nasycone kolory. Podobnie trzeba podejść do wykończenia naściennych elementów dekoracyjnych. W małych pomieszczeniach jak się wydaje dobrze będzie się także sprawdzać takie rozwiązanie jak malowanie farbą połyskową, która ma odbijać światło i w ten sposób wnętrze zyskuje więcej przestronności, dlatego takie połączenia warto zastosować.

Zobacz
TOP