Ładowanie...

Pytania jakie dotyczą paneli dekoracyjnych 3D

Postaraliśmy się o zebranie informacji, które odnoszą się do tego jak powinno się przygotować do montażu paneli dekoracyjnych. Warto się z tym zapoznać, dzięki temu łatwiej będzie wykonać taki montaż.

1. Jak wykonać montaż poprawnie?

Panele 3D przygotowywane są w taki sposób, by ich montaż był jak najwygodniejszy. Producent zawsze dostarcza także instrukcję montażu w kilku językach.

2. Jak przygotować ścianę przed ułożeniem paneli dekoracyjnych?

Ściana musi być koniecznie wysezonowana, sucha. Nie może być tam luźnych tynków a także odpadających starych powłok malarskich. Należy ścianę gruntować, by wyrównać chłonność powierzchni. Montaż może być realizowany tylko na prostej ścianie. Konstrukcja nie musi być szczególnie przygotowywana, panel są lekkie, dzięki temu można je układać na dowolnej powierzchni.

3. Jakimi farbami będzie można malować panele 3D

Powinno się stosować do nich farby do ścian, takie jak do wewnątrz pomieszczeń. Idealnie będą się sprawdzać farby winylowe, akrylowe, lateksowe, akrylowo lateksow. Nie należy stosować farb, które są oparte na agresywnych rozpuszczalnikach.

4. Jaką metodą nakłada się farbę?

Najlepszy do uzyskania efekt będzie możliwy, gdy będzie się nakładać farbę metodą natryskową. Jednak z uwagi na to, że możemy nie mieć dostępnego sprzętu do takiego malowania będzie można używać wałek o długim włosiu.

5. Jak docinać panele?

Panele mają budowę komorową i dlatego łatwo będzie można je docinać z użyciem zwykłego noża do tapet. Zaleca się szerokie ostrze, wtedy łatwiej będzie wykonać cięcie.

6. Czy można układać panele na suficie?

Panele będzie można układać również pod kątem sufitów, tak by wykonać na nich dekoracje. Są one lekkie oraz łatwe w montażu. Na suficie będzie można dokonywać montażu zgodnie z zaleceniami jakie są odnośnie montowania na ścianie.

Właściwości paneli ściennych

7. Jak będzie można pielęgnować ścianę z panelami 3D

Należy do czyszczenia używać zwykłej suchej ściereczki bawełnianej albo też miotełki do kurzu.

8. Czy panele wygłuszą pomieszczenie?

Użyty materiał sprawia, że panele 3D mają doskonałe właściwości wygłuszające.

9. Czy panele docieplają pomieszczenie?

Panele wykonane są z poliuretanu, który charakteryzuje się właściwościami docieplającymi. Jest używany jako materiał izolacyjny w budownictwie. Jest to blisko dwukrotnie lepszym izolatorem termicznym od styropianu i blisko trzykrotnie lepiej sprawdza się niż wełna mineralna.

10. Ile razy należy pokrywać farbą Panele 3D

W zależności od tego jaki kolor się wybierze i rodzaj farby będzie zależeć to ile razy będziemy malować. Jeśli farba ma dobre krycie może być tak, że wystarczy jedno malowanie, szczególnie przy intensywnych kolorach. Jeśli pokrycie nie jest zadowalające będzie można nakładać drugą warstwę farby.

Zobacz
TOP