Ładowanie...

Przegląd trendów w dekoracji ścian

Dekorowanie ścian jest jednym z tych zadań, czekających na ekipy aranżacyjne, w odniesieniu do którego również można mówić o modzie. Gdybyśmy więc chcieli wskazać trend, z jakim mamy do czynienia obecnie, musielibyśmy wspomnieć przede wszystkim o panelach ściennych. Wiele wskazuje na to, że w niepamięć odchodzą czasy, w których marzyliśmy o gładkich ścianach.

Dziś ściana jest miejscem coraz ciekawszych eksperymentów, a z dostępnymi materiałami i technologiami możemy realizować nawet najbardziej nietypowe pomysły. Jeśli przeanalizujemy ofertę rynkową, z pewnością dostrzeżemy, że składa się na nią wiele oryginalnych rozwiązań. Modne są więc dziś między innymi: panele ścienne wykonane z MDF, okładziny z naturalnego kamienia i cegły, nadal w cenie są jednak również tapety dekoracyjne zwłaszcza, jeśli odznaczają się ciekawą kompozycją.

Modne panele ścienne

Osoby, które wspominają z mniejszą lub większą sympatią drewnianą boazerię goszczącą jeszcze nie tak dawno we wszystkich niemal domach, z pewnością zwrócą uwagę przede wszystkim na panele ścienne. Te są wytwarzane z wielu materiałów, choć zdecydowanie największą popularnością cieszą się te, które powstają z MDF. Ponieważ produkuje je coraz więcej polskich firm, mówiąc o tym rodzaju paneli możemy zwracać uwagę także na ich dodatkowy atut, a tym jest bez wątpienia ich przystępna cena.

Zastosowanie paneli ściennych

Obecnie występują one zresztą w wielu formach. Producenci starają się oferować nam coraz bardziej niekonwencjonalne wzornictwo, nie ma przy tym takiego, który nie podjąłby próby przygotowania paneli odpowiadających indywidualnym preferencjom bogatszych klientów. Duże zainteresowanie panelami z MDF również nie jest przypadkowe. MDF to materiał sprawdzający się nawet w pomieszczeniach takich, jak łazienka i kuchnia, gdzie wysoki poziom wilgoci do tej pory uniemożliwiał korzystanie z paneli.

Nie bez znaczenia jest jednak i to, że ten rodzaj paneli zwraca na siebie uwagę ze względu na właściwości termoizolacyjne oraz akustyczne, panele sprawiają więc, że w domu jest nie tylko ładniej, ale również cieplej i ciszej. Nie można nie docenić i tego, że mamy do czynienia z dość lekkimi panelami. Umożliwia nam to układanie ich nawet tam, gdzie mamy do czynienia ze ścianami wykonanymi z płyt gipsowo-kartonowych, co do tej pory również było zadaniem utrudnionym.

Panele ścienne dźwiękochłonne

Obecnie na rynku można zaopatrzyć się także w panele ścienne dźwiękochłonne, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów dążących do tego, aby w pomieszczeniach było możliwie jak najcieńszej nawet pomimo rażących błędów architektonicznych, do których często dochodzi.

Zobacz
TOP