Ładowanie...

Panele ścienne na suficie – montowanie

Jeśli ktoś pragnie ozdobić swój sufit panelami ściennymi 3D, to nie ma problemu. Niektórzy pewnie zastanawiają się, czy nie przysporzy im to jakichś problemów, ale nic bardziej mylnego. Nie jest to trudne. Na dole są podpowiedzi, jak to zrobić.

W jaki sposób kładzie się panele na sufit? Wykonuje się to mniej więcej tak samo jak w przypadku paneli na ścianach. Ważne jednak, aby dobrane panele były odpowiednio lekkie, najlepiej piankowe, i uzupełnione o silny klej proponowany przez producenta. Planując zakup konkretnych paneli, trzeba sprawdzić, czy na pewno są one przeznaczone do umieszczania na suficie. Specjalne panele ścienne na sufit VIA Panels są przetestowane w tym zakresie i nadają się do montażu na suficie. Jednak najistotniejszą kwestią jest sam montaż.

Panele ścienne do zamontowania na suficie

Sam początek prac nad przymocowaniem paneli do sufitu powinien obejmować dokładne przygotowanie do montażu. Zakupione panele 3D trzeba rozpakować i sprawdzić, czy są w całości, czy nie mają ubytków i uszkodzeń. Dobrze też dać im 4 godziny na przebywanie w temperaturze pokojowej przed rozpoczęciem samego montażu.

Montaż paneli na sufit

Powinno to być to samo pomieszczenie, w którym będą one naklejane. Po upływie tego czasu na suficie można już rozrysować linie pomocnicze do przyklejania paneli, bo wzdłuż nich będą przyklejane. Sufit trzeba też zagruntować.

Po tym etapie następuje etap montażu. Klej od producenta należy nałożyć na panele i tak naklejamy je na sufit. Klej powinien się znaleźć na tyle i bokach stycznych paneli. Wcześniej dobrze jest miejsca, na których znajdzie się klej, przetrzeć rozpuszczalnikiem nitro, aby zapewnić powierzchni lepszą przyczepność kleju. Wszystkie panele należy docisnąć z całej siły do sufitu, aby przykleiła się cała ich powierzchnia. Jeśli kleju będzie za dużo, to można go usunąć bawełnianą ściereczką. Na koniec trzeba zostawić i wypełnić klinami przerwy dylatacyjne.

Tak zamontowane panele należy zostawić na 24 godziny do związania kleju. Potem kliny trzeba wyjąć, a dziury wypełnić masą silikonową. Całość można pomalować.

Zobacz
TOP