Ładowanie...

Panele ścienne do przedpokoju

Przestrzeniom, które przeznaczone są do komunikacji w naszych mieszkaniach najczęściej będzie poświęcać się zbyt mało czasu a szkoda, ponieważ część wejściowa, czyli przedpokój będzie bardzo ważna. Odgrywać będzie rolę wizytówki w całym domu.

Choć wystarczy kilka trików właśnie to miejsce będzie nieco zagracone, ciemne czy ponure. Warto wiedzieć co można będzie wymyślić, by rzeczywiście odmienić wnętrze. W przedpokoju mamy wiele ciekawych form, które można zastosować, na pewno będą się tam sprawdzać rozwiązania takie jak panele dekoracyjne, które są wygodne, ponieważ będą odporne na zabrudzenie oraz niszczenie, przy tym są one łatwe w montażu, ekonomiczne oraz estetyczne.

Przewaga paneli ściennych nad innymi formami wykończenia przedpokoju

Panele są najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Tapety niestety szybko się niszczą, szarzeją czy żółkną. Farbę będzie trzeba szybko odświeżać a panelom wystarczy tylko mycie odpowiednio wybranym do materiału wykonania detergentem. Poza tym wiele rodzajów paneli ma taką formę, że nie przyjmują one brudu. Przedpokój to również takie pomieszczenie, gdzie jest najchłodniej, dlatego panele będą praktyczne, ponieważ będą dodatkowo stanowić izolację cieplną.

Po trzecie panele ścienne nie będą wiele kosztować a ich montaż jest bardzo prosty, nie grożą nam zacieki z farby na podłodze, więc nie będzie trzeba zaopatrywać się w folię malarską. Kładzenie paneli to czysta robota.

Po czwarte panele są także bardzo modne w ostatnich latach, a dodatkowo mamy bardzo wiele wzorów i kolorów jakie się pojawiają w sprzedaży. Każdy będzie mógł coś atrakcyjnego dla siebie wybrać i dopasować do stylizacji mieszkania.

Rodzaje paneli ściennych

Panele drewniane, fornirowane, laminowane

Drewniane boazerie już dawno odeszły do lamusa. Jeśli chodzi o współczesną estetykę lepiej sprawdzać się będą panele lekkie w rozmaitych kształtach. Jeśli kogoś będzie stać na rozwiązania drewniane to na pewno świetnie się sprawdzą. Jeśli zaś nie, będzie można wybrać inne tańsze rozwiązania wykonane z forniru. Bardzo wygodne będą także panele laminowane, ponieważ w przedpokoju na pewno będą wygodne dzięki temu, że łatwo się je czyści.

Panele we wnękach

Przedpokoje niekiedy mają nieregularne kształty i w takie sytuacji rzeczywiście mogą się świetnie sprawdzić panele, które mają kształty w formie dekoracyjnej jak panele 3D, które w takich nieregularnych pomieszczeniach stworzą świetną estetykę. Takie panele 3D w ciekawej formie estetycznej mogą być wykonane albo z PCV, gipsu bądź styropianu, tworzą coś na kształt płaskorzeźby.

Zobacz
TOP