Ładowanie...

Panele ścienne do pokoju

Panele ścienne to płyty dekoracyjne, które są doskonałym wyborem, jeśli ktoś chce odmienić aranżację pokoju. Wystarczy tylko na jednej ścianie ułożyć takie panele w ciekawym kolorze czy interesującym wzorze i tak naprawdę wnętrze będzie całkowicie odmienione, nada się mu zupełnie nowy, pożądany styl. Panele ścienne wykorzystuje się na wiele różnych sposobów.

Można nimi wyłożyć jedną ścianę, fragment ściany albo wszystkie. W zależności od tego jakie mamy potrzeby czy własne fantazję. Będą one urozmaicać wnętrze, dekorują, mają pewne funkcje praktyczne.

Panele zamiast obrazu modernistycznego

Do stworzenia przestrzennych dzieł sztuki na ścianie nadawać się będą panele ścienne 3D. Wykonuje się je z PCV, MDF, gipsu, metalu czy styropianu lekkiego. Mają walor praktyczny, otwierają pomieszczenie, dzięki temu zyskuje ono nowy wymiar. Z pomocą farb akrylowych czy lateksowych będzie można elementom nadać wyjątkowy sznyt. Dodatkowo nikt nie będzie miał już takiego obrazu jak my.

Panelowy obraz na ścianie jest to rzeczywiście wyjątkowa efektowna ozdoba, jeśli będziemy wykorzystywać panele szklane. Zazwyczaj stosowane są one w kuchniach, łazienkach. Niekiedy wprowadzane są także w pokoju. Wystarczy zdecydować się jedynie na odpowiedni motyw grafiki. Modne pejzaże, zdjęcia gwiazd, graficzne wzory. Panele szklane to obecnie modna, ale nieco krzykliwa ozdoba, dlatego na pewno nie można z nią przesadzić.

Stylowy pokój

Strefy lub przytulny kącik

Panele ścienne tak samo jak podłogowe często z powodzeniem wykorzystuje się do wydzielenia stref szczególnie, gdy pomieszczenie będzie sporych rozmiarów. Wspaniale nadają się do tego panele imitujące starą cegłę. Są one produkowane z dobrego gipsu sztukatorskiego, a ze względu na zbrojenie włóknem szklanym są odporne na uszkodzenia. Są one proponowane w dużych arkuszach z fugą, dlatego będą one mogły być montowane szybko i nawet na ścianach, które nie będą przygotowane.

Interesującym rozwiązaniem będą także panele, które są obijane tkaniną albo też flauszowe. Sprawiają one wrażenie miękkości, przytulności i ciepła. Panele ścienne nadają się nie tylko do celów dekoracyjnych, ale mają także swoją istotną rolę praktyczną. Jeśli ściana nie będzie równa można oczekiwać, że będzie można nimi zamaskować każdy problem. W małych mieszkaniach, jeśli musimy mieć ścianki działowe powinniśmy właśnie postawić na panele, które bardzo dobrze wtopią się w otoczenie, będą interesującym rozwiązaniem praktycznym. Nawet jeśli mamy bardzo małe pomieszczenia to i tak będzie można zastosować panele, na pewno dobrze się w takich wnętrzach sprawdzą.

Zobacz
TOP