Ładowanie...

Panele 3D jako sposób na modne ściany

To ściany zajmują największą powierzchnię w naszych domach i mieszkaniach, nic więc dziwnego, że staramy się, aby wyglądały możliwie jak najatrakcyjniej. Niestety, ich wykończenie nie należy wcale do łatwych zadań i często jest uważane przez osoby planujące remont za jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stają.

Problemem wydaje się przy tym nie niedobór, ale nadmiar możliwości, jakie otwierają się przed nami. Wiele z nich prowadzi jedynie do kosmetycznych zmian, a jednak możemy mówić również o sposobie, który jest w stanie odmienić charakter pomieszczenia nawet pomimo tego, że jego wcielenie w życie wymaga od nas jedynie niewielkiego zaangażowania. Sposobem tym jest inwestycja w nowoczesne panele ścienne, których znakiem rozpoznawczym jest struktura 3D.

Aktualne trendy w aranżacji ścian

Jeszcze zanim poznamy szczegóły takiej aranżacji, musimy jednak zapoznać się z tymi trendami, które mają obecnie największą grupę zwolenników. W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad samym przeznaczeniem ściany, nie można bowiem nie zgodzić się z tym, że powinna ona stanowić idealne tło nie tylko dla mebli, ale i dla innych elementów składających się na wystrój lokali, jakie zamieszkujemy. Oczywiście, w sklepach z materiałami wykończeniowymi nie można narzekać na brak tych, które znakomicie sprawdzają się podczas dekoracji ścian. Tam też możemy zaopatrzyć się w panele 3D, dla których charakterystyczne jest to, że mają zróżnicowaną kolorystykę, wzory i modele.

Panele ścienne

Panele 3D są wykonane z dość zróżnicowanych materiałów, a wybór tego najbardziej atrakcyjnego zależy w pierwszej kolejności od naszych preferencji. Każde pomieszczenie ma swój charakter i styl, panele zaś powinny nawiązywać do niego i współgrać z nim. Nie jest to jednak rozwiązanie, na które musimy się zawsze godzić. Panele 3D mogą zdobić zarówno całą ścianę, jak i jej część, są przy tym w stanie konkurować o naszą uwagę z innymi elementami wyposażenia.

O panelach ściennych w domu lub mieszkaniu myśli się przede wszystkim mając na uwadze względy estetyczne, okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyny argument przemawiający za tym, aby w nie zainwestować. Panele są nie tylko miłe dla oka, ale i praktyczne i to właśnie połączenie tych dwóch elementów w największym stopniu przyczyniło się do tego, że dziś cieszą się tak dużym zainteresowaniem i uznaniem w naszych oczach. Plusem tego rozwiązania wydaje się również szeroki wybór wzorów dekoracyjnych. Pozwala to na spełnienie naszych oczekiwań aranżacyjnych nawet, jeśli są one niebanalne. Producenci chętnie wykonują też panele 3D na indywidualne zamówienie.

Zobacz
TOP