Ładowanie...

Panele 3D jako sposób na korygowanie niedostatków lokalu

Ogromne zainteresowanie, jakim w ostatnich latach cieszą się panele dekoracyjne, jest w dużej mierze zasługą ich atrakcyjności wizualnej. Nie można jednak zapominać o tym, że mamy w ich wypadku także do czynienia z rozwiązaniami wyjątkowo praktycznymi. Jeśli będziemy korzystać z nich w odpowiedni sposób, nie powinniśmy mieć problemu z zachowaniem odpowiednich proporcji w dekorowanym przez nas wnętrzu.

Dekoracja ścian w za wysokim wnętrzu

Oczywiście, musimy liczyć się przynajmniej z kilkoma problemami, jeden z najpoważniejszych pojawia się zaś wówczas, gdy mamy do czynienia z wnętrzem przesadnie wysokim. Panele 3D zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że pozwalają na przywrócenie mu dokładnie takich proporcji, jakie nam samym wydają się najbardziej zbliżone do ideału. Tu warto zainteresować się przede wszystkim wzorami o orientacji poziomej, można jednak zdecydować się także na pojedyncze elementy dekoracyjne ułożone poziomo.

Jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo wysokimi wnętrzami, możemy zastanowić się również nad tym, czy miejscem idealnym dla ciekawej dekoracji nie powinien być również sufit. W tym kontekście szczególnie dobrze prezentują się panele piankowe, jedną z ich zalet jest bowiem niewielka waga. Jeśli chcemy, aby stworzona przez nas aranżacja była jeszcze bardziej wyrazista, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby stworzone przez nas rozwiązanie zostało pomalowane na intensywny, ciemny kolor. Pamiętajmy jednak, że ten sprawdza się przede wszystkim w najwyższych pomieszczeniach. W niższych barwy bardziej stonowane są znacznie lepszą opcją.

Zastosowanie paneli 3D

Panele 3D w niskich pomieszczeniach

Nie tylko wysokie pomieszczenia stanowią dla nas jednak wyzwanie. Kłopotliwe potrafią być również te, które są relatywnie niskie, wiele osób skarży się bowiem, że musi w nich walczyć z wrażeniem przytłoczenia. Na szczęście, dzięki panelom 3D pomieszczenia takie można optycznie podwyższyć. tu znakomicie sprawdzają się wzory ustawione pionowo. Co ważne, nie musimy wcale umieszczać ich na całej ścianie, stosując je w postaci pojedynczych pasów osiągniemy bowiem równie satysfakcjonujący efekt. Oczywiście, nie można zapominać także o odpowiednim sposobie wykończenia, co dotyczy nie tylko samych paneli, ale i wnętrza postrzeganego jako całość. Jeśli więc mamy do czynienia z niskim pomieszczeniem, najlepszym rozwiązaniem wydaje się pomalowanie sufitu na jasny kolor z nieco ciemniejszymi ścianami. Tu można pozwolić sobie na kolory pastelowe, z pewnością jednak nie powinniśmy pozwalać sobie na barwy ciemniejsze, te bowiem zmniejszają optycznie wielkość pomieszczenia i potęgują wrażenie przytłoczenia.

Zobacz
TOP