Ładowanie...

Panele 3D bez tajemnic

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak dekorować ściany, a jednocześnie zależy nam na rozwiązaniu zrywającym z konwencją, możemy być pewni, że panele ścienne 3D przyczynią się do tego, że uda się nam zrealizować tak zdefiniowany cel. Ściana wyposażona w efekt 3D może zmienić sposób postrzegania całego wnętrza.

Do tego mamy do czynienia z bardzo modnym ostatnio trendem, co również uzasadnia zainteresowanie się nim i możliwościami, jakie przed nami otwiera. Oczywiście, ściany można zdobić na różne sposoby, a decydującym czynnikiem wydaje się w tym wypadku charakter wnętrza, które próbujemy przeobrazić. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby były one zupełnie gładkie i jedynie pomalowane farbą, jeśli jednak taka stylistyka wydaje się nam zbyt monotonna, możemy również zdecydować się na ich atrakcyjną okładzinę. Najczęściej są to tapety i panele sztukateryjne znane ze swojej dekoracyjności, coraz częściej jednak decydujemy się również na sięganie po znacznie bardziej nietypowe rozwiązania. Jednym z nich są właśnie panele ścienne 3D.

Panele ścienne 3D: stylizacja wymykająca się schematom

Jeśli zdecydujemy się na wykończenie ściany z wykorzystaniem gotowych paneli, będziemy mogli liczyć na to, że wnętrze zyska nietuzinkową i nietypową atmosferę. Panele ścienne można kłaść na jednej ścianie, nie ma jednak przeszkód, aby ozdobić za ich pośrednictwem jedynie jej wybrany przez nas fragment. To ciekawy pomysł wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, jak w ciekawy sposób wyróżnić wyspę kuchenną, choć można udekorować w ten sposób także ściankę działową, która oddziela salon i kuchnię.

Nowoczesne rozwiązania aranżacyjne

Dziś w sprzedaży dostępne są zarówno klasyczne panele 3D, jak i rozwiązania kolorowe, a to pozwala nam na wcielanie w życie coraz bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań aranżacyjnych. Ciekawym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem jest układanie jednobarwnych paneli 3D. Nic w tym jednak dziwnego, skoro pozwala to na ciekawe wyeksponowanie wnętrz i sprawia, że nie potrzebują one żadnej dodatkowej oprawy.

Jak stosować dekoracje ścian 3D

Korzystanie z paneli 3D może się wydawać kłopotliwe tym osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z aranżacjami ściennymi. Dzieje się tak dlatego, że możemy łatwo popełnić aranżacyjny błąd. Na szczęście, dzięki prostym trikom jesteśmy w stanie się przed nim uchronić tworząc efekt, którego nie można określić inaczej niż jako satysfakcjonujący. Najważniejsza z zasad mówi o tym, aby dekorując ściany zwracać uwagę na podłogi, te bowiem nie mogą znajdować się w kompletnym oderwaniu stylistycznym i kolorystycznym od danej dekoracji. Jest ona układana wcześniej i dlatego może determinować nasze późniejsze wybory.

Zobacz
TOP