Ładowanie...

Kilka informacji o panelach ściennych 3D

Istotne kwestie nt. paneli ściennych

Aby zmienić wygląd sypialni, salonu czy innego miejsca w domu, które wydaje się mało kreatywne, można skorzystać z ciekawego pomysłu, jakim są panele ścienne 3D. To hit dekoracyjny na rynku. To one doskonale wpłyną na nowy wygląd ścian, ponieważ nadadzą im wygląd trójwymiarowy. Są to dekoracje ścienne bezpieczne dla środowiska, a na dodatek bardzo łatwe do zamontowania. Z nimi zmienianie wystroju będzie bardzo łatwe.

Oryginalność pomysłu

Są one stworzone z płyt GK z elementami włókien szklanych albo powstają przez sprasowanie naturalnego surowca kokosowo-palmowego. Są one podstawą do stworzenia tych płyt. Grubość płyt wynosi ok. 1,5 cm. Ta ich oryginalność polega na tym, że mają inną fakturę , stworzoną dzięki elementom ozdobnym (np. geometrycznym). Łączy się je i w płaszczyźnie pionowej, i poziomej, a na koniec uzyskuje się spójną powierzchnię dekoracyjną.

Dostępne są w sprzedaży panele o kształcie kwadratowym (30 albo 50 cm długości boku) lub prostokątnym (122 na 244 cm). Można je z powodzeniem kłaść na ściany i sufity. Można je też nakładać na drewno, płyty MDF albo powierzchnie z kartonu i gipsu. Zamontowane panele można malować na wybrane kolory. Przykładowo jasne kolory umożliwiają uzyskanie efektu lekkości i delikatności, ale można też skorzystać z farb strukturalnych.

Wady i zalety paneli 3D

Największym plusem, o jakim warto wspomnieć, jest fakt, że panele ścienne są bardzo lekkie. Są też wytrzymałe i nie poddają się uszkodzeniom mechanicznym. Dopuszczają powietrze, dlatego nie powstaje efekt szklarniowy, a ściana może oddychać. Nakłada się je bardzo łatwo, a nawet szybko. Co więcej, zwraca się uwagę na ich ekologiczność i niepalność.

Wzory paneli 3D

Wad mają natomiast mniej. Aby mogły wykazywać się w pełnym stopniu swoimi właściwościami, trzeba przestrzegać zasady, aby nie umieszczać ich w pomieszczeniach narażonych na wilgotność, czyli na przykład w łazienkach. Mogą się tam pojawić pleśnie i grzyby. Ważne też, że powierzchnia, na jakiej się je nakleja, była jak najbardziej prosta.

Wybór wzorów

Nadanie wnętrzu charakteru jest możliwe dzięki właściwemu dobraniu paneli. Można zatem zdecydować się na deseń symetryczny, co wpłynie w bardzo oryginalny sposób na wygląd pomieszczenia. Ściany otrzymają fakturę cegieł albo kamienia i będą wyglądać inaczej niż do tej pory. Tylko odpowiednie dobranie wzoru sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej wyjątkowa.

Plusy pomysłu

Nieistotne, czy ozdobiony ma być kawałek ściany, czy cała powierzchnia. To, że panele łatwo się układa i można wybierać spośród wielu kombinacji ułożenia, sprawi, że można je dopasować do indywidualnych gustów.

Zobacz
TOP