Ładowanie...

JAK ZDECYDOWAĆ, CZY ŁÓŻKO NA PODDASZU JEST ODPOWIEDNIE DLA CIEBIE

Łóżka na poddaszu to świetni oszczędzający przestrzeń, ale nie są dla każdego dziecka. Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać przed zakupem łóżka strychowego dla dziecka:

Wiek i dojrzałość

Nie możemy podkreślać znaczenia wieku: posiadanie łóżka na strychu nie jest bezpieczne dla dziecka poniżej 6 roku życia. Dojrzałość jest krytyczna, nie wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia są gotowe do bezpiecznego korzystania z łóżka strychowego. Dziecko musi być w stanie zrozumieć, że górna część łóżka piętrowego lub strychu służy wyłącznie do spania i czytania. Mamy wieloletnie doświadczenie w określaniu, czy dzieci są wystarczająco dojrzałe, aby być bezpieczne, co daje nam wgląd, który pomoże Ci podjąć decyzję i odpowiednio zaplanować.

Wysokość strychu

Przed rozważeniem łóżek piętrowych lub strychowych należy zmierzyć, jak wysokie są sufity. Istotne jest, aby mieć 33 do 36 cali przestrzeni między wierzchołkiem materaca a sufitem, co oznacza, że sufit powinien mieć około 100 cali wysokości, cztery cale więcej niż tradycyjny 8-metrowy sufit. (Chociaż 8-metrowy sufit może być funkcjonalny, jeśli wybierzesz bardzo cienki materac). W przypadku niższych sufitów, należy rozważyć niższy strych, jak nasze łóżka piętrowe Lolo i Cabin, które mają 64 cale wysokości, 8 cali krótsze niż tradycyjny strych lub prycza. Jeśli sufity są poniżej 8 stóp, możemy dostosować łóżko na strychu, aby być niższe, ale dokładne specyfikacje tego dostosowania będzie również zależy od wzrostu dziecka.

Zastosowanie Potrzeby

Najlepszym sposobem wykorzystania przestrzeni pod łóżkiem na poddaszu jest biurko. Nasze łóżka strychowe Dumbo i Marino mają 54 cale wolnej przestrzeni pod nimi - wystarczająco dużo miejsca dla osoby dorosłej poniżej 6 stóp wzrostu, aby wygodnie siedzieć i korzystać z biurka. Jeśli Twoje dziecko ma już biurko lub chce mieć biurko większe niż 41 cali, zalecamy wykorzystanie miejsca na ławkę do siedzenia i czytania lub do przechowywania. Przechowywanie pod loftem jest wielki dla często używających rzeczy, ponieważ ja jest łatwo dostępny dla elementarnych wiekowych dzieci.

Rozmiar pokoju

Łóżka na poddaszu to świetna opcja dla mniejszych pokoi. Zapewniają one miejsce do przechowywania, zabawy i biurko, wraz z potencjalną przestrzenią do spania.

Zainteresowanie

Twoje dziecko może być wystarczająco dojrzałe, twój sufit może być wystarczająco wysoki, ale jeśli twoje dziecko nie jest zainteresowane łóżkiem na poddaszu, to prawdopodobnie nie jest to właściwy wybór. Jeśli nie podoba mu się pomysł wspinania się na łóżko lub spania wysoko nad ziemią, nikt nie powinien go do tego zmuszać. Wrzosowisko dziecka, szczęście i bezpieczeństwo zawsze są na pierwszym miejscu.

Zobacz
TOP