Ładowanie...

Jak wykorzystać panele w kuchni

Jeśli zależy nam na urozmaiceniu aranżacji pokoju, a jednocześnie wcale nie spieszy się nam do przeprowadzenia generalnego remontu, z pewnością zainteresują nas panele ścienne – dekoracyjne płyty, które powinny zmienić sposób, w jaki pokój jest postrzegany. Co ważne, wcale nie musimy zmieniać wszystkich ścian w pomieszczeniu, wystarczy bowiem, że panele odmienią jedną z nich, a efekt będzie satysfakcjonujący.

Co ciekawe, panele ścienne mogą zdobić już nie tylko salon i przedpokój, choć właśnie w tych pomieszczeniach mamy z nimi najczęściej do czynienia. Pojawiają się również w kuchni, gdzie są w stanie zastąpić nie tylko płytki ceramiczne, ale i zwykłą farbę, która tak często jest obecna w tym pomieszczeniu. Jedną z ich największych zalet jest odporność na wilgoć, a nie można nie zgodzić się z tym, że w kuchni jej nie brakuje.

Warto mieć na uwadze jednak i to, że czyszczenie paneli kuchennych nie jest czynnością skomplikowaną, można więc wykonywać ją nawet, jeśli nie dysponuje się nadmiarem wolnego czasu. Panele mogą być jedyną ozdobą kuchni, mogą jednak również być wykorzystywane do tego, aby podkreślić stylistykę, w jakiej utrzymane jest wnętrze.

Szkło – materiał dekoracyjny i praktyczny

Jeśli zastanawiamy się nad najbardziej naturalna alternatywą dla płytek ceramicznych, z pewnością powinniśmy zainwestować w panele szklane, a możemy być pewni, że nie pożałujemy tej decyzji. Tego rodzaju rozwiązanie może zabezpieczać przestrzeń za zlewem, można je jednak także umieścić za kuchenką gazową lub indukcyjną.

Nowoczesna kuchnia

Pod szkłem można znaleźć różnego rodzaju wzory. Niektóre są standardowe, jeśli jednak mamy oryginalną koncepcję i zastanawiamy się nad wcieleniem jej w życie, z pewnością do gustu przypadnie nam to, że wzory mogą być drukowane także na indywidualne zamówienie. Osoby, które decydują się na te rozwiązanie, zwykle wypowiadają się na jego temat w samych superlatywach. Najczęściej możemy w związku z tym usłyszeć, że trudno o inny materiał, który byłby jednakowo łatwy do utrzymania w czystości, co w kuchni ma szczególnie duże znaczenie.

Wystarczy użyć papierowego ręcznika i płynu do mycia szyb, a ślady aktywności typowej dla każdej kuchni, przejdą do historii. Panele ze szkła charakteryzują się również tym, że bardzo dobrze radzą sobie zarówno w przypadku wysokich, jak i wyjątkowo niskich temperatur. Nie bez znaczenia jest i to, że coraz częściej są wykonane ze szkła hartowanego, a tym samym odpornego na zarysowania. Innym ciekawym rozwiązaniem wydają się panele dekoracyjne 3D – nie tylko nowoczesne, ale i wyjątkowo efektowne. Można umieścić je między szafkami, a także nad blatem w kuchni.

Zobacz
TOP