Ładowanie...

Drewniane panele na ścienne – klasyczne i nowoczesne

Nie tak dawno ściany wielu domów były elegancko ozdabiane boazerią albo jej imitacjami. To bardzo charakterystyczny element wystroju wnętrz z czasu PRL-u. Okazuje się, że właśnie teraz styl z tych czasów powraca i jest nieco bardziej współczesny. Prezentuje sobą całkiem nową jakość. Na ścianach i we wnętrzach znowu pojawiają się fototapety, meblościanki i oczywiście znane panele ścienne z drewna.

Nie ma to dzisiaj nic wspólnego z boazerią, ale są to całkowicie nowoczesne i uwspółcześnione panele ścienne 3D. Warto je wykorzystać do aranżacji nowych wnętrz. To dzięki nim można osiągnąć efekt świeżości w zasadzie w każdym wnętrzu i zachwyci każdego, kto je zobaczy.

Panele na ściany wykonane z drewna naturalnego

Drewno jest takim materiałem, który warto wykorzystać do aranżacji wnętrza. Właściwie można je wykorzystać w każdym pomieszczeniu. Można je też malować na różne kolory oraz wykorzystywać różne rodzaje drewna, co będzie w stanie dać oryginalne aranżacje. Tam, gdzie korzysta się z aranżacji skandynawskich, drewno będzie bielone, jasne, a tam, gdzie mają królować nowoczesne wnętrza, będzie to drewno ciemne – dąb albo orzech.

Nowoczesna aranżacja ścian

Jedną z zalet drewna jest fakt, że potrafi optycznie ocieplić wnętrze. W pomieszczeniu robi się przytulniej. Wykorzystanie naturalnego drewna sprawia, że w pomieszczeniu poprawia się mikroklimat i jest pozytywnie odbierany przez organizm człowieka. Co więcej, drewniane modele do aranżacji są teraz modne, więc tym bardziej warto je wykorzystać. Nie będzie żadnych obaw, że wnętrze będzie przypominało staromodny wystrój.

Jakie panele ścienne wybrać?

Jaki gatunek drewna wybrać? Aktualnie modne są takie gatunki, które pochodzą z rodzimego kraju, jak na przykład sosna, dąb albo buk. Zdarza się, że wykorzystywane jest drewno z orzecha, choć jest to mniej znana opcja. Czasem można się też natknąć na drewno z eukaliptusa albo merbau. W pomieszczeniach wykorzystuje się wzory geometryczne i takie, które naśladują naturalne cięcia drewna. Naturalność jest najbardziej ceniona we współczesnych aranżacjach.

Zobacz
TOP