Ładowanie...

Dekoracyjne panele 3D nie tylko na ściany. Poznaj ich zalety!

Choć mamy coraz więcej czasu na to, aby się z nimi oswoić, panele 3D ciągle są opisywane jako nowość w aranżacji wnętrz. To także trend, który budzi nie tylko zaciekawienie, ale i uznanie i trudno dziwić się, że mamy do czynienia z takim stanem rzeczy. Tym, co zwraca na nie uwagę kupujących, jest zarówno ich lekkość, jak i fakt, że są przyjazne środowisku naturalnemu.

Nie bez znaczenia jest jednak i to, że panele ścienne 3D otwierają przed nami szereg możliwości aranżacyjnych, które wcześniej nie były nam dostępne. Powstały zresztą właśnie po to, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które często ubolewały nad tym, że na rynku tak niewiele jest elementów dekoracyjnych prawdziwie innowacyjnych. Obecnie można więc tworzyć za ich pośrednictwem dekoracje ścienne, nie da się przy tym ukryć, że osoby kreatywne są w stanie znaleźć dziesiątki sposobów na praktyczne wykorzystanie paneli tego typu. Najczęściej mamy w ich wypadku do czynienia z cienkimi płytami gipsowymi, które wzmacnia włókno szklane, choć mogą one powstawać także ze sprasowanych włókien palmowych.

Tym, co wyróżnia je na tle innych paneli ściennych jest jednak nie materiał, z jakiego są wykonane, ale wypukły motyw dekoracyjny. Ten może mieć dowolny kształt – inspirowany naszym otoczeniem albo całkowicie nierzeczywisty. Wzory zwykle przechodzą z jednej płytki na drugą, a co za tym idzie panele możemy bez przeszkód układać nie tylko w pionie, ale i w poziomie. Nie można nie docenić i tego, że panele mają zróżnicowane kształty, możemy więc znaleźć zarówno niewielkie kwadraty, jak i prostokąty sporych rozmiarów.

Aranżacja paneli 3D

Najczęściej mówi się o nich jako o dekoracji ściennej, nietrudno się jednak domyślić, że nie jest to wcale ich jedyne przeznaczenie. Z powodzeniem można je umieścić także na suficie oraz na każdej innej powierzchni pod warunkiem, że będzie ona równa.

Dekoracyjne ściany: panele ścienne 3D plusy i minusy

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy warto udekorować nimi ściany, możemy mieć pewność, że znajdziemy wiele argumentów przekonujących nas o zasadności takiej koncepcji. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniami nie tylko lekkimi, ale i trwałymi, choć nie można nie docenić i tego, że panele tego rodzaju wykazują się odpornością na zniekształcenia. Można na nie liczyć również dlatego, że nie zatrzymują nie tylko wody, ale nawet pary wodnej, a tym samym stosując je możemy mieć pewność, że nasze ściany będą „oddychać”. Także ich montaż jest na tyle nieskomplikowany, że powinniśmy poradzić sobie z nim samodzielnie nawet, jeśli nie mamy dużego doświadczenia w tym materii. Jedynym minusem wydaje się więc to, że wymagają równego podłoża.

Zobacz
TOP