Ładowanie...

Aranżacja pokoju dziecka - przede wszystkim zabawa

Urządzenie pokoju, w którym ma przebywać nasze dziecko, zawsze stanowi wyzwanie. Jak zatem przygotować przestrzeń, w której będzie mogło ono nie tylko wypoczywać, ale również dobrze się bawić przy założeniu, że będzie ono nie tylko funkcjonalne, ale i miłe dla oka.

Pokój dziewczęcy stawia przed nami szczególnie duże wymagania, co do zasady dziewczynki mają bowiem bardziej wyrobiony gust niż chłopcy. Oczywiście, najbardziej naturalne wydają się w tym kontekście wariacje na temat koloru różowego, który może przejawiać się nie tylko w kolorze ściany nad łóżkiem, ale również w sposób bardziej subtelny. Aranżując pokój dla dziecka należy pamiętać też o tym, że jego mała właścicielka chce się przede wszystkim bawić. Warto stworzyć jej taką możliwość, trudno bowiem nie zadać sobie pytania o to, czy w przyszłości, gdy będzie musiała poświęcić się obowiązkom szkolnym, nadal będzie miała tak samo wiele czasu na zabawę. Jeśli jednak pokój ma być idealną przestrzenią do zabawy, warto pamiętać o tym, że najlepiej sprawdzi się umeblowanie, które zostanie ograniczone do minimum.

pokój dziewczynki

Oczywiście, w pokoju musi znaleźć się miejsce na łóżko,, szafę i komodę, taki asortyment powinien jednak z powodzeniem wystarczyć małej dziewczynce. Pokój dla dziecka nie powinien być miejscem, w którym cała rodzina umieszcza rzeczy, które w danym momencie są jej niepotrzebne, pomieszczenie takie nie jest bowiem atrakcyjne i nikt nie jest z niego przesadnie zadowolony. Poza przestrzenią, w której dziewczynka będzie rozkładać swoje zabawki, warto pomyśleć także o takiej, w której będzie się realizowała jako plastyczka.

Dobrze jest więc pomyśleć nie tylko o niewielkim stoliku, ale i o wygodnym krześle, które będzie zapobiegało wadom postawy. W pobliżu łóżka można umieścić ulubione zabawki dziewczynki, miejsce takie jest jednak idealne również wówczas, gdy chcemy zaprezentować wykonane przez nią prace plastyczne. Nie można też zapominać o tym, że dzieci rosną szybko, a wraz z wiekiem zmieniają się również ich potrzeby. W związku z tym pokój musi rozwijać się razem z szybko rosnącym dzieckiem.

Artykuł partnera zewnętrznego. lozkadladzieci.com.pl

Zobacz
TOP